EUR  |  Košík 0 ks

Publikovaná čísla


<>

BETON

INTRO 02 – 2017 – BŘEZEN

Materiál, který vzniká smícháním sypkého pojiva, plniva, přísad a příměsí ve vodné suspenzi, výrazně ovlivňuje svět kolem nás a jeho historie sahá do daleké minulosti. Díky betonu je na světě spousta krásných a zároveň účelných staveb. Pojďme se na tento materiál, který několikrát ustoupil do pozadí, aby se pak mohl opět v plné síle vrátit, společně podívat.

Formát vydání 230 × 295 mm, rozsah 148 stran
Vytištěno na nenatíraný ofsetový papír
Jazyk vydání čeština


vyprodáno

EDITORIAL

Tento časopis vznikl po více jak dvouleté komunikaci s předními českými architekty a některé z nich máme tu čest mít přímo v redakční radě. Aktivně s námi spolupracují a pomáhají nám, abychom se na architekturu dívali z jejich perspektivy a tím se víc přiblížili nejen formou, ale i obsahem svým čtenářům. Právě tato spolupráce je jednou z odpovědí na otázku, čím se bude časopis INTRO lišit od všech ostatních. Otázku, se kterou jsem se v poslední době hodně setkával a kterou si možná pokládáte i vy během čtení těchto řádků.

Spíše než na to čím se odlišit se však zaměřujeme na náš cíl — posouvat českou architekturu, a jak už jsem napsal, společně s vámi vytvářet nový svět. Chceme, aby bylo toto zaměření cítit z každé stránky tohoto časopisu. Aby každá stránka byla zajímavá a něčím nás všechny obohatila.

I proto jsme zvolili název časopisu INTRO. Rádi bychom se v každém čísle úzce zaměřili na jedno téma a to z různých úhlů pohledu prozkoumali. Podobně jako dřevo, o němž se můžete dočíst v tomto čísle. Podíváme se na jeho historii, současnost i budoucnost. Na zajímavé stavby, výrobky a technologie. Pevně věřím, že po pročtení tohoto časopisu bude mít každý z vás k tomuto materiálu o něco blíž, podobně jako já.

Když jsme společně s redakční radou toto téma určili, měl jsem o dřevě jen základní znalosti ze střední a vysoké školy, jež sice byly zaměřené na architekturu a stavebnictví, ale můj vztah k tomuto materiálu nijak nepodpořily, takže jsem si ihned po schválení tématu koupil několik odborných publikací a pustil se do studia. Dnes mohu s jistotou říci, že tento materiál nejen lépe chápu, ale mám ho i mnohem radši. A totéž přeji i vám. Nejen u tohoto čísla, ale i u každého dalšího. Přeji si, aby vás každé číslo trochu obohatilo a abyste měli po každém vydání časopisu daleko blíže k tématu, o kterém INTRO bude.

Jan Hejhálek, vydavatel


+číst více
1/ Editorial

4/ Vítězný návrat betonu

6/ DOX+

16/ Rozhovor s Leošem Válkou a Petrem Hájkem

22/ Beton

26/ Historie cementu a betonu

28/ Názory na beton

30/ Beton mezinárodního stylu

34/ Alberto Kalach – mistr mexické architektury

42/ Deset křídel stavby

62/ Sklad soli v New Yorku

72/ Betonové duny

82/ SCOB – rozhovor s Oscarem Blascem a Sergim Carullou

86/ Archeopark Pavlov

96/ Domy v mlze

104/ Beton ve službách vlasti

112/ Betonová šedesátá v Československu

118/ Beton nalitý do hlíny

122/ Zasypaný kostel

124/ Publikace

126/ Materiály a technologie

146/ Tým INTRO