EUR  |  Košík 0 ks

Publikovaná čísla


<>

DŘEVO

INTRO 11 – 2020 – BŘEZEN

Podíl dřevostaveb v celkovém objemu nových realizací se v posledních letech zvětšuje. Lidé se navracejí k přírodě a k přírodním materiálům a obliba dřeva jakožto stavební suroviny stále roste. Ke dřevu se po čtyřech letech vrací i časopis INTRO – tentokrát v novém kabátě.

Formát vydání 230 × 295 mm, rozsah 132 stran
Vytištěno na nenatíraný ofsetový papír
Jazyk vydání čeština


vyprodáno

EDITORIAL

ŽÁDNÁ NUDA

Přátelé,
je to tady – došly nám materiály! Samozřejmě že nemám na mysli stavby vhodné k publikování, těch je stále dost. Myslím tím zásadní konstrukční materiály, podle nichž tématizujeme každé nové vydání. A musím také říct, že nás to nepřekvapilo, protože máme všech pět pohromadě a byli jsme na to připraveni. Chci jen poukázat na skutečnost, že se přibližně po třech letech vracíme opět ke dřevu, které bylo v INTRU naším prvním tématem.

Mezi podzimem 2016 a jarem 2020 vyšlo celkem 12 vydání v tomto pořadí: dřevo – beton – cihla – kov – sklo – plast – rostlina – textil – hlína – voda – rodinné domy – dřevo. Po třech letech se tedy vracíme opět na počátek, a uzavíráme tak jakýsi pomyslný kruh. Raději bych ale viděl tvar jako spirálu, je dynamičtější, i když mi na mysli tane verš, který jsem kdysi zaslechl: „Vývoj pěkně po spirále, ne však vzhůru, dolů stále.“ Naši práci nazírám totiž rozhodně pozitivněji. Podíval jsem se na všechna dosavadní vydání INTRA a spočítal jsem, že jsme připravili 1 412 stran redakčního obsahu, představili stovky staveb, textů a rozhovorů. I v komerční části časopisu nepřejímáme pouze PR zprávy, ale snažíme se s texty i snímky pracovat tak, abyste si je rádi přečetli a prohlédli, pokud vás produkt zajímá. Časopisem se mihlo i pár anket, komiksů a dalších výstupů, které jsme třeba i opustili, když jsme cítili, že to není ono, že to neumíme nebo že se neshodneme.

Aniž bych chtěl být patetický, musím vyjádřit hluboký dík a respekt všem lidem, kteří s námi až dosud spolupracovali, ať už jsou to čtenáři, autoři staveb nebo textů, redakční rada, kolegové z nejužšího produkčního týmu, nebo – a to chci zdůraznit – vydavatel Honza Hejhálek. Na počátku toho všeho stála jeho vize, jeho peníze a jeho rodina. Tyhle tři pilíře držely a drží korouhev INTRA stále vysoko a my všichni ostatní se ji snažíme jen elegantně nést.

I když máme rezervy. Genderově je to tak asi 7 : 3 pro chlapy, kolik je mezi námi gayů, leseb a Židů, nevím, ale černoch, Asiat ani indián žádný. Na Oscarech, Grammy a německé volbě miss bychom tedy propadli, ale doufám, že my Češi a Slováci si udržíme zdravý rozum a tohle nám bude srdečně jedno. Důležité by mělo být, že vás budeme i nadále naším časopisem oslovovat, vzdělávat a bavit, ať už v jakémkoli složení. Těším se na další společnou trojletku!


+číst více
1/ Editorial

4/ Vliv řetězové pily na proměnu krajiny

6/ Městský dřevěný blok

16/ Dům za domem

24/ Rozhovor s Pavlem Rydlem a Pavlem Valentou

30/ Lesní kostel

32/ Černé dřevostavby

36/ Reflexní radnice

46/ Tree House

52/ Rozhovor s Janem Tyrpeklem

58/ Zahraniční inspirace

60/ Stodola na výrobu elektřiny

70/ Archeologické naleziště v Peru

80/ Ptačí observatoř

86/ Dřevo nemá limity

92/ Drevo a výškové stavby

96/ Dům prostoupený sluncem

100/ Dům Lesních Finů

106/ Můj život v ikoně

112/ Zápisky lovce domů

114/ Materiály a technologie

132/ Ohlédnutí