EUR  |  Košík 0 ks

Publikovaná čísla


<>

DŘEVO

INTRO 1 – 2016 – ZÁŘÍ

Dřevo a materiály na bázi dřeva jsou dostupné, snadno recyklovatelné a mají budoucnost v trvale udržitelném rozvoji. Dřevo je přitom i velice unikátním stavebním materiálem. Pochází z obnovitelného zdroje – lesa a je z něho možné vyrábět špičkové inženýrské výrobky.

Formát vydání 230 × 295 mm, rozsah 112 stran
Vytištěno na nenatíraný ofsetový papír
Jazyk vydání čeština


vyprodáno

EDITORIAL

Je mi ctí, že vám mohu představit zcela nový časopis, díky kterému chceme společně s vámi vytvářet nové, krásné a technicky vyspělé stavby a neustále posouvat české stavebnictví a architekturu. Společně s vámi vytvářet nový svět.

Tento časopis vznikl po více jak dvouleté komunikaci s předními českými architekty a některé z nich máme tu čest mít přímo v redakční radě. Aktivně s námi spolupracují a pomáhají nám, abychom se na architekturu dívali z jejich perspektivy a tím se víc přiblížili nejen formou, ale i obsahem svým čtenářům. Právě tato spolupráce je jednou z odpovědí na otázku, čím se bude časopis INTRO lišit od všech ostatních. Otázku, se kterou jsem se v poslední době hodně setkával a kterou si možná pokládáte i vy během čtení těchto řádků.

Spíše než na to čím se odlišit se však zaměřujeme na náš cíl — posouvat českou architekturu, a jak už jsem napsal, společně s vámi vytvářet nový svět. Chceme, aby bylo toto zaměření cítit z každé stránky tohoto časopisu. Aby každá stránka byla zajímavá a něčím nás všechny obohatila.

I proto jsme zvolili název časopisu INTRO. Rádi bychom se v každém čísle úzce zaměřili na jedno téma a to z různých úhlů pohledu prozkoumali. Podobně jako dřevo, o němž se můžete dočíst v tomto čísle. Podíváme se na jeho historii, současnost i budoucnost. Na zajímavé stavby, výrobky a technologie. Pevně věřím, že po pročtení tohoto časopisu bude mít každý z vás k tomuto materiálu o něco blíž, podobně jako já.

Když jsme společně s redakční radou toto téma určili, měl jsem o dřevě jen základní znalosti ze střední a vysoké školy, jež sice byly zaměřené na architekturu a stavebnictví, ale můj vztah k tomuto materiálu nijak nepodpořily, takže jsem si ihned po schválení tématu koupil několik odborných publikací a pustil se do studia. Dnes mohu s jistotou říci, že tento materiál nejen lépe chápu, ale mám ho i mnohem radši. A totéž přeji i vám. Nejen u tohoto čísla, ale i u každého dalšího. Přeji si, aby vás každé číslo trochu obohatilo a abyste měli po každém vydání časopisu daleko blíže k tématu, o kterém INTRO bude.

Jan Hejhálek, vydavatel


+číst více
1/ Editorial

4/ S Martinem Rajnišem o dřevu a české architektuře

10/ Názory na dřevo

12/ Dřevo – zázrak přírody

18/ Konstrukce ze dřeva z pohledu minulosti a současnosti

27/ Nejstarší dřevěná stavba světa

28/ Nejstarší dřevěné stavby v ČR

30/ Metropol Parasol – největší dřevěná konstrukce na světě

42/ Dřevostavby: fakta a dogmata

52/ Areál Café Fara – kavárenský ráj

58/ Stezka v oblacích - vyhlídková věž

68/ Čínský pavilon – vlnící se střecha z bambusu

78/ Hardelot – dřevěné divadlo ve stylu Shakespeara

86/ Rozhovor se Zdeňkem Fránkem

92/ Firemní články

103/ Firemní aktuality

104/ Bude 21. století érou dřeva?

108/ Veletrhy a akce