EUR  |  Košík 0 ks

E-shop / Detail produktuTepelné záření a navrhování reflexních fólií do staveb

TEPELNÉ ZÁŘENÍ A NAVRHOVÁNÍ REFLEXNÍCH FÓLIÍ DO STAVEB

Autor: Jiří Hejhálek
Rozsah: 120 stranCena s DPH
Dostupnost: tištěné vydání


395 Kč349 Kč


POPIS


Kniha od RNDr. Jiřího Hejhálka, absolventa Matematicko fyzikální fakulty UK Praha, nabízí hlubší pohled na tepelné záření (sálání) kolem nás. Když tepelnému záření, této svébytné fyzikální entitě porozumíme, uvidíme svět, a hlavně oblast stavební tepelné techniky, v úplně jiném světle.
Autorovi je stavebnictví velmi blízké tím, že dlouhodobě působí ve vydavatelské skupině, která již 27 let vydává tištěné a internetové časopisy zaměřené na stavebnictví. Nejznámější jsou dnes Stavebnictví a interiér a web www.stavebnictvi3000.cz.
Kniha mj. uvádí (v modelu vzduchové mezery) do jediného celku dvě složky sdílení tepla, jednak vodivostní složku a jednak dalekodosahovou sálavou složku. Tím autor otevřel nový a překvapivý pohled na tepelnou techniku budov a vlastně i na svět: Kniha např. ukazuje, že čím více je skleníkových plynů ve vzduchové mezeře, tím více tepla mezera propouští. To mimo jiné otevírá dveře myšlence, že vyšší obsah skleníkových plynů v atmosféře nevede k oteplování planety, ale naopak působí chladivě a tlumí účinky opakujících se jasných letních dní.
V oblasti tepelné ochrany budov a tepelných izolací, která je blízká prakticky každému, umožňuje tato publikace např. správně navrhnout střechu, obvodové zdi a okna tak, abychom úspěšně předešli letnímu přehřívání, které nás v současnosti „pálí“ více než zimní ztráty tepla.


< zpět do e-shopu
Tento web používá cookies - více informací. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím.