EUR  |  Košík 0 ks
Zprávy

Zdravější pracovní prostředí v souladu s udržitelností


Text firma GROHE, 31.1.2021
Foto archiv firmy
258 vidělo         0 se líbí
Člověk stráví v práci třetinu dne, někdo i déle. Řada zaměstnavatelů se proto snaží, aby svým zaměstnancům vytvořila zdravé pracovní prostředí, v němž se budou cítit nejen komfortně, ale i bezpečně. Určité změny na pracovišti navíc mohou vést k větší efektivitě práce a zároveň napomoci i ochraně životního prostředí.


Současná situace spojená s koronavirovou pandemií si na mnoha místech vyžádala určitá hygienická opatření a zároveň se zvýšily nároky na čistotu prostředí. Měnící se přístup k hygieně také pravděpodobně významně ovlivní způsob, jakým budou architekti a instalatéři přistupovat ke své práci. Coen van Oostrom, zakladatel a CEO společnosti EDGE, předvídá, že rostoucí nároky na hygienu budou hrát klíčovou roli při budování nové generace pracovišť. „Vedle udržitelného rozvoje bude náš přístup ke zdraví definovat způsob, jakým stavíme a navrhujeme domy, kanceláře a další budovy, ve kterých se setkávají lidé,“ říká. Do popředí se dostanou inteligentní architektonické koncepty a inovativní koupelnová a kuchyňská řešení.


Bezdotykové ovládání


Portfolio takových řešení se během posledních několika let podařilo vyvinout společnosti GROHE, která má v segmentu sanitární techniky více než čtyřicetileté zkušenosti. Její bezdotykové vodovodní baterie řízené infračerveným senzorem jsou spolehlivé a představují velmi výhodnou investici, protože díky přesnému spínání napomáhají šetřit vodu. Navíc snižují riziko přenosu bakterií a virů na minimum. I takováto zdánlivá maličkost může zaměstancům zpříjemnit jejich fungování na pracovišti, neboť nutnost dotýkat se běžné vodovodní baterie, zejména na veřejných místech, se čím dál více stává nepřijatelnou. V kombinaci se systémem Power Box toto řešení představuje také způsob, jak šetřit nejen vodu, ale i elektrickou energii. Pokaždé, když je baterie spuštěna, integrovaná turbína přeměňuje kinetickou energii tekoucí vody na elektrickou energii. Pouhých 60 sekund, kdy voda teče, zajistí energii k napájení baterie po dobu 24 hodin.


Bezdotykové ovládání se ale netýká jen umyvadlových baterií. Infračerveným senzorem GROHE lze opatřit také pisoáry, toalety a sprchy. Vybrané produkty této značky lze navíc propojit s chytrým telefonem či tabletem a sledovat spotřebu vody, počet automatických spláchnutí či kolikrát byla automaticky spuštěna tepelná dezinfekce.


Elegantní provedení


Vedle výhod, které výrobky GROHE přinášejí, jsou i ozdobou každého interiéru. Oblé tvary vodovodní baterie Essence E vnesou do hotelové koupelny nádech luxusu, nadčasový a minimalistický design Eurosmart CE ocení například provozovatelé letišť či sportovních zařízení a kubistická baterie Eurocube E s ostrými liniemi se stane výrazným doplňkem nejedné administrativní budovy.Čistá voda


Každý zaměstnanec také jistě ocení, když bude mít během celé pracovní doby k dispozici vychlazenou, filtrovanou, případně i perlivou vodu. S kuchyňským systémem GROHE Blue to však lze zařídit i s ohledem na životní prostředí. Tento systém umožní nejen snadnou a rychlou přípravu chlazených nápojů, ale také je díky němu možné omezit spotřebu plastových lahví, výrobního odpadu a snížit uhlíkovou stopu. Navíc zcela odpadnou starosti spojené s nákupem, přepravou a skladováním balené vody.


GROHE Blue je opatřen vysoce výkonným filtrem, který kohoutkovou vodu zbaví chloru a nečistot, propůjčí jí svěží a lahodnější chuť, případně ji obohatí o magnesium. Zároveň vodu vychladí na 6 až 10 °C, což je pro organismus ideální teplota. Pomocí tlačítkového ovládání vybaveného LED podsvícením si navíc každý může zvolit buď perlivou, jemně perlivou, nebo neperlivou vodu, přesně podle své chuti.


Také sama společnost GROHE se snaží jít cestou ochrany životního prostředí. V rámci iniciativy GROHE goes ZERO přešlo všech pět výrobních závodů po celém světě a logistická centra v Německu na ekologickou elektřinu. Od dubna roku 2020 se GROHE snaží vyrovnávat nevyhnutelné emise CO2 prostřednictvím dvou kompenzačních projektů a v průběhu roku 2021 je ambicí společnosti také úplná eliminace jednorázových plastů v baleních.GROHE
www.gorhe.cz


FacebookSdílet
Líbil se vám článek? Nemusíte dávat like, dejte nám
o tom vědět kliknutím na ikonku srdce.Podobné články< zpět na přehled článků


Co je novéhoChcete-li dostávat čerstvé informace a získat přístup k vybraným placeným článkům pro předplatitele,
můžete se zdarma zaregistrovat k odběru našeho newsletteru a z odběru se kdykoli odhlásit.


xČtenář     xFirma
Tento web používá cookies - více informací. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím.