EUR  |  Košík 0 ks
Beton

Více než 900 betonových receptur


Integrace betonárny Libeň do okolí a pohled na přístaviště pro zásobování betonárny loděmi
Kristýna Vinklerová, 2.9.2020
Foto archiv firmy
176 vidělo         0 se líbí
Trojský most, tunel Blanka, administrativní budova Drn, Národní technická knihovna v Dejvicích, budova Fakulty architektury ČVUT, pražské metro. Přestože je každá z těchto staveb jiná, jedno mají společné – zrodily se z betonu společnosti TBG Metrostav.


TBG Metrostav je přední firma působící na pražském stavebním trhu, jejímž cílem je vyrábět špičkový beton a k němu poskytovat dokonalý servis. Společnost je spojována s mnohými významnými pražskými stavbami, mezi něž se – vedle již zmíněných – řadí například také dostavba ÚČOV na Císařském ostrově, budova ČSOB v Radlicích, obchodní centrum Chodov a mnohé další.


Čtvrtstoletí ve znamení pokroku


Za 25 let existence firmy došlo k výrazným změnám v možnostech betonu a společnost TBG Metrostav k mnohým přispěla. V dobách vzniku firmy bylo vrcholnou pevností betonu 50 MPa a společnost nabízela svým zákazníkům okolo 50 receptur. Vyrobily se zde první samozhutnitelné betony, které se dodávaly pro konstrukci Zlíchovského tunelu. Začalo se tu s nabídkou litých anhydritových a cementových podlahových směsí (Anhyment, CemFlow). Velice se osvědčila výroba vodonepropustných betonů Permacrete, jejichž počátky jsou spojovány s plavenými tunely pro metro C v pražských Holešovicích nebo později se vzduchotechnickým kanálem tunelu Blanka, který byl vybudován bez použití vnější hydroizolace. Nyní jsou betony Permacrete hojně používány při realizaci bílých van (v rámci spodní stavby rodinných, bytových či administrativních domů). Zatím posledním úspěchem je ultravysokopevnostní beton Topcrete, u něhož bylo dosaženo pevnosti 240 MPa. Tento beton byl dodáván pro výstavbu lávky pro pěší v Čelákovicích a tato stavba pak díky své mimořádnosti získala několik mezinárodních ocenění, včetně prestižní ceny od americké společnosti pro betonové konstrukce.


Nynější nabídka devíti set receptur tak obsahuje betony pohledové, barevné, vodonepropustné, samonivelační, silniční, rychletuhnoucí, stříkané, vysokopevnostní, ultravysokohodnotné a mnoho dalších. Jako první a jediná nabízí TBG Metrostav technologii chlazení betonu. Neustále jsou vyvíjeny další a lepší směsi, které napomáhají vzniku kvalitních a trvanlivých stavebních děl.


Ekologické zásobování


Z celkem čtyř betonáren a jedné maltárny je možné bez dlouhých dopravních cest obsáhnout celou Prahu. K dispozici je vedle desítek autodomíchávačů také největší flotila čerpadel betonu v České republice, které vévodí maxičerpadlo s dosahem ramene 58 metrů. I z hlediska ekologie je přístup společnosti TBG Metrostav výjimečný. Dvě betonárny, které jsou nejblíže centru, mají na břehu Vltavy přístav pro dopravní lodě. Místo těžkých nákladních kamionů je tedy až 80 procent materiálu pro výrobu betonu dopravováno ekologickou lodní dopravou. Jedna loď nahradí 33 nákladních kamionů. Díky tomu TBG Metrostav ušetřila Praze již přes 250 tisíc kamionů a jejím cílem je vyrábět pro Prahu co „nejzelenější“ beton.


Kontakt:
TBG METROSTAV
www.tbgmetrostav.cz


FacebookSdílet
Líbil se vám článek? Nemusíte dávat like, dejte nám
o tom vědět kliknutím na ikonku srdce.Podobné články< zpět na přehled článků


Co je novéhoChcete-li dostávat čerstvé informace a získat přístup k vybraným placeným článkům pro předplatitele,
můžete se zdarma zaregistrovat k odběru našeho newsletteru a z odběru se kdykoli odhlásit.


xČtenář     xFirma
Tento web používá cookies - více informací. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím.