EUR  |  Košík 0 ks
Dřevo

Tiny House


Připravil Martin Verner, 20.12.2021
Foto Jan Faukner
219 vidělo         2 se líbí
Na začátku stálo úsilí umístit to nejnutnější, co jeden či dva lidé potřebují ke komfortnímu noclehu v přírodě, na co nejmenší plochu. Chtěli jsme poskytnout nejen střechu nad hlavou, ale i kamna, kuchyň, sprchu, WC, a to vše tak, aby chatka obstála stejně dobře v obytné zástavbě jako v pusté krajině. Důraz jsme kladli na propojení vnitřního prostoru s vnějším.Koncepce chatky je založena na principu stavebnice, tak aby bylo možné postavit dům ve dvou až třech lidech. Jako základní materiál jsou proto použity desky s překližovaného masivního smrkového dřeva. Jednotlivé dílce jsou vesměs ploché a jejich váha se pohybuje okolo 80 kilogramů. Prefabrikované panely jsou opracovány a připraveny v nábytkářském standardu, takže je zručnější laik dokáže za pomoci běžných nástrojů smontovat sám. V průběhu navrhování bylo stále jasnější, že každá z chatek bude spíše hledat místo, kde se usadit a rozhlédnout do kraje než cestovat z místa na místo.


Sama chatka je rozdělena velkým fixním zasklením na dvě poloviny. V transparentní je obytná část s kamny, postelí a kuchyní. V druhé jsou technická místnost a toaletní kapsle včetně sprchy a záchodu. Zasklení je bezrámové s přetaženými skly a pouze z montážních důvodů je děleno na tři vertikální segmenty.


Fasáda i terasa jsou z modřínového dřevaPRÉMIOVÝ ČLÁNEK

Chcete číst dál?Staňte se předplatiteli a zařaďte se do exkluzivního klubu fanoušků architektury.

Žijeme architekturou a jsme v kontaktu s těmi nejlepšími architekty v Česku i ve střední Evropě. Píšeme o tom, jak o architektuře přemýšlejí a přinášíme vám stavby, které vytvářejí.

Protože na architektuře záleží!
Přidat se k předplatitelům   Přihlásit se
FacebookSdílet
Líbil se vám článek? Nemusíte dávat like, dejte nám
o tom vědět kliknutím na ikonku srdce.Podobné články< zpět na přehled článků


Zašleme vám, co je novéhoChcete-li dostávat čerstvé informace a získat přístup k vybraným placeným článkům pro předplatitele,
můžete se zdarma zaregistrovat k odběru našeho newsletteru a z odběru se kdykoli odhlásit.


xČtenář     xFirma
Tento web používá tracking cookies - více informací.