EUR  |  Košík 0 ks
Beton

Teď je na řadě beton!


O umně navrženém zázemí hřbitova pohovoří Zdeněk Fránek a architekt Ladislav Kuba
Kristýna Brožová, 3.6.2020
882 vidělo         3 se líbí
V březnu jsme vydáním jedenáctého čísla časopisu INTRO odstartovali druhé kolečko vybraných stavebních materiálů a spolu s novou obálkou jsme vám přinesli řadu jedinečných staveb zhotovených ze dřeva. Dalším materiálem v pořadí je beton, jemuž se bude věnovat červencové vydání.


Mnozí z vás mají doma „betonové“ INTRO z roku 2017, které hned v úvodu informovalo o plánovaném rozšíření Centra současného umění DOX o multifunkční sál a přineslo rozhovor s ředitelem centra Leošem Válkou. Přístavba DOX+ byla na základě návrhu ateliéru Petr Hájek ARCHITEKTI v roce 2018 úspěšně dokončena, a dokonce se objevila mezi finalisty loňského ročníku České ceny za architekturu. Tento ateliér letos také navrhl schodiště do sídla společnosti AVT Group, kterému jako inspirace posloužily historické konstrukce nosníků křídel a vzducholodí. Více o tomto projektu se můžete dočíst na stránkách dvanáctého vydání INTRA, které pro vás aktuálně připravujeme.Schodiště navrženo do sídla společnosti AVT Group


Dále se můžete těšit například na rozhovor Petra Volfa s architektem Petrem Tejem o tom, proč raději navrhuje mosty než domy, o rozdílech mezi Českem a Švýcarskem a o budoucnosti ultravysokopevnostního betonu. Přečíst si můžete o vybraných realizacích z Polska, Švýcarska, Číny nebo z Mexika, kde se místní architektonické kanceláře podílely na projektu obnovy padesáti rodinných domů, jež byly v důsledku zemětřesení zničeny a jejichž obyvatelé se ocitli bez střechy nad hlavou. Samozřejmě nepřijdete ani o inspiraci z tuzemska – čeká na vás inteligentní rodinný dům, netradiční vinařství nebo například umně navržené zázemí hřbitova, o němž pohovoří Zdeněk Fránek a architekt Ladislav Kuba. Chybět nebude ani rozhovor s autorskou dvojicí, již tvoří Quintus Miller a Paola Maranta, pravidelné rubriky, spousta fotografií a mnoho dalšího.Beton za korunu!


Uteklo vám první „betonové“ vydání, ale chtěli byste mít obě? Využijte naši aktuální nabídku, objednejte si předplatné a dostanete k němu číslo „02 Beton“ z roku 2017 za pouhou 1 Kč!


FacebookSdílet
Líbil se vám článek? Nemusíte dávat like, dejte nám
o tom vědět kliknutím na ikonku srdce.Podobné články< zpět na přehled článků


Co je novéhoChcete-li dostávat čerstvé informace a získat přístup k vybraným placeným článkům pro předplatitele,
můžete se zdarma zaregistrovat k odběru našeho newsletteru a z odběru se kdykoli odhlásit.


xČtenář     xFirma
Tento web používá cookies - více informací. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím.