EUR  |  Košík 0 ks
Beton

Provětrávaná fasáda jako tvůrčí výzva


Kolektiv autorů, 31.8.2020
Foto archiv firmy
1048 vidělo         2 se líbí
Provětrávaná fasáda je zárukou energeticky úsporného a zdravého bydlení. Díky ní může být dům také atraktivnější, modernější a designově zajímavější. Jedním z možných obkladů provětrávané fasády jsou vláknocementové desky, vyznačující se dlouhou životností, bezúdržbovostí a nehořlavostí.


Fasádní desky Cembrit Patina jsou vyhledávány nejen pro již zmíněné vlastnosti, ale i pro svůj přirozený vzhled, nízkou hmotnost a vysokou pevnost. Navíc jsou vyrobeny z přírodních surovin, jsou zdravotně nezávadné a odolné vůči plísním i hmyzu. Novinkou pro letošní rok jsou tři typy těchto desek, jež jsou inspirovány přírodou – jejími barevnými tóny a povrchovou strukturou kamene.


Výhody větrané fasády


Na rozdíl od tepelné izolace opatřené omítkou má větraná fasáda několik výhod. Mezerou mezi tepelným izolantem a fasádními deskami stoupá vzduch přirozeně vzhůru a jeho proud se v letních měsících podílí na ochlazování interiéru. Během chladnější části roku omezuje toto proudění vzduchu kondenzaci vlhkosti ve vrstvách izolace, a zabraňuje tak tvorbě plísní. Tato vlhkost vzniká v důsledku naší činnosti (například praní, vaření, mytí). Další významnou výhodou této fasády je její schopnost tlumit hluk přicházející do domu z vnějšího prostředí. Kombinace měkké izolace a pevného materiálu fasádních desek – navíc ve spojení se vzduchovou mezerou – je z akustického hlediska nejvhodnějším řešením. Kvalitnější ochrana pro samotnou izolaci v podobě pevných fasádních desek je samozřejmostí.Živá struktura


Nejoblíbenější desky z kolekce Cembrit Patina s jemně broušeným povrchem, který zvýrazňuje přirozenou strukturu vláknocementu, nesou název Cembrit Patina Original. Vláknocement vlivem povětrnostních podmínek přirozeně stárne, takže se povrch těchto desek postupem času zvolna mění, získává efektní patinu pohledového betonu a fasáda stále působí živě.


Dalším typem desky je Cembrit Patina Rough, jejíž sametový povrch připomíná erodovaný pískovec. Díky této povrchové úpravě se vzhled fasády v průběhu dne proměňuje, a to v závislosti na tom, v jakém úhlu na ni dopadají sluneční paprsky.Třetí novinkou této produktové řady jsou silnější desky Cembrit Patina Inline s lineárním frézováním, které usnadňuje jejich montáž, odvádí vodu z jejich povrchu, a navíc vytváří zajímavý 3D efekt. Tyto sofistikované linie propůjčují fasádě plastičnost a zároveň rozehrávají jedinečnou hru světla a stínů.


Díky stejné barevnosti různých struktur povrchů je možné desky vzájemně kombinovat a zajímavě tak členit fasádu domu. Vybírat lze z různých barevných kombinací nebo kombinací různých povrchových struktur v jedné barvě. Pro lepší představu, jak různé varianty barev nebo struktury povrchu mohou ovlivnit vzhled domu, slouží Cembrit Visualiser, užitečná pomůcka, která je dostupná na webových stránkách www.cembrit.cz.


Kontakt:
CEMBRIT
www.cembrit.cz


FacebookSdílet
Líbil se vám článek? Nemusíte dávat like, dejte nám
o tom vědět kliknutím na ikonku srdce.Podobné články< zpět na přehled článků


Co je novéhoChcete-li dostávat čerstvé informace a získat přístup k vybraným placeným článkům pro předplatitele,
můžete se zdarma zaregistrovat k odběru našeho newsletteru a z odběru se kdykoli odhlásit.


xČtenář     xFirma
Tento web používá cookies - více informací. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím.