EUR  |  Košík 0 ks
Zprávy

Obec architektů vyhlašuje Národní cenu za architekturu 2021


Tisková zpráva, redakčně upraveno, 9.4.2021
Foto Obec architektů
64 vidělo         0 se líbí
Jako každý rok vyhlašuje Obec architektů již 28. ročník soutěže Grand Prix Architektů – Národní cena za architekturu. Největší českou architektonickou soutěž o nejlepší realizaci bude tradičně oceňovat pětičlenná porota.


V porotě, skládající se ze čtyř mezinárodních porotců a jednoho zástupce z České republiky, letos zasednou: Jan Magasaník (Česko), Štefan Moravčík (Slovensko), Michiel Hofman (Nizozemsko), Ana Kučan (Slovinsko) a Anne-Françoise Jumeau (Francie). Ti udělí jednak hlavní cenu soutěže Grand Prix Architektů (velká modrá kostka) a jednak ceny (malé modré kostky) v kategoriích novostavba, rekonstrukce, rodinný dům a architektonický design. V případě, že nebude přihlášena kvalitní realizace, která by mohla být v některé z těchto kategorií oceněna, pak se v rámci ní cena udílet nebude. Dále budou vyhlášeny ceny za interiér (malá žlutá kostka), urbanismus (malá fialová kostka) a za krajinářskou architekturu (malá zelená kostka). Druhé hlavní ocenění soutěže s názvem Cena za celoživotní dílo udělí Rada Obce architektů (nominace je možné zasílat na e-mail info@obecarchitektu.cz). I letos bude ve spolupráci s Českou radou pro šetrné budovy vyhlášena cena za šetrnou stavbu, která byla poprvé udělena v roce 2020.


„Jsem rád, že se nám i přes úskalí spojená se současnou pandemickou situací daří zachovat tradici a podílet se na zvyšování kvality architektury v České republice. Myslím, respektive jsem přesvědčen o tom, že kvalita přihlášených prací je rok od roku vyšší. To je pro mne důkazem, že taková soutěž má smysl. V loňském roce nemohlo proběhnout předání cen kontaktně, ale myslím, že se nám to podařilo vyřešit on-line přenosem, který měl velkou sledovanost, a vítězní architekti tak nebyli o nic ochuzeni,“ uvedl Ing. arch. Oleg Haman, předseda Obce architektů.


Zahájení registrace: již brzy na webu www.grandprixarchitektu.cz


Termíny:


  • vyhlášení XXVIII. ročníku GPA – Národní ceny za architekturu 2021 – 7. dubna 2021

  • přijímání přihlášek do soutěže – do 15. srpna 2021

  • porotování 1. kola – výběr 50 nejlepších realizací – září 2021

  • porotování 2. kola a vyhlášení výsledků GPA – Národní cena za architekturu 2021 – říjen 2021


FacebookSdílet
Líbil se vám článek? Nemusíte dávat like, dejte nám
o tom vědět kliknutím na ikonku srdce.Podobné články< zpět na přehled článků


Co je novéhoChcete-li dostávat čerstvé informace a získat přístup k vybraným placeným článkům pro předplatitele,
můžete se zdarma zaregistrovat k odběru našeho newsletteru a z odběru se kdykoli odhlásit.


xČtenář     xFirma
Tento web používá cookies - více informací. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím.