EUR  |  Košík 0 ks
Cihla

Nejsnazší řešení pro nejnáročnější klienty


Kolektiv autorů, 27.10.2020
Foto archiv firmy
474 vidělo         3 se líbí
Jaká by měla být vaše kuchyň? Odpověď dnešního klienta by pochopitelně zněla jinak než ta, kterou by vám dal před sedmdesáti lety, kdy byla založena společnost bulthaup. Dnes, kdy kuchyň této značky dovede zhodnotit nemovitost až o patnáct procent, může odpověď nabídnout rovnou architekt; díky unikátnímu konceptu ELITE BATH+KITCHEN takovou, o jaké se klientovi ani nesnilo.


Jakou funkci v současnosti kuchyň plní, ilustruje pražský showroom ELITE BATH+KITCHEN, do jehož portfolia legendární značka bulthaup patří. Byla to právě ona, která přišla s nápadem vytvořit velkorysý kuchyňský ostrůvek, jaký se zde na Rohanově nábřeží nachází. Tím architektům otevřela netušené možnosti řešení prostoru, ale také redefinovala vaření jako takové. Obrátila totiž hostitele doslova o sto osmdesát stupňů, aby při přípravě pokrmů nestál k hostům zády, a tím z ní udělala společenskou událost.


Není divu, že je dnes bulthaup synonymem prvotřídnosti. Paralelu bychom mohli najít například ve světě módy. I v něm existují značky tvořící spoustu krásného oblečení, ale módnímu domu, který šije haute couture, tedy oděv na míru z nejkvalitnějších materiálů a prostřednictvím dokonale zvládnutého řemesla, se nic nevyrovná. Stejně tak by se jen těžko hledala konkurence bulthaup, jenž svým klientům nabízí to, o čem mnohdy ani netušili, že po tom touží.


Nutno dodat, že ELITE BATH+KITCHEN své služby neposkytuje přímo klientovi. Je spíš jakýmsi zkušeným průvodcem pro architekta, jemuž usnadňuje práci. Poskytuje mu ideální podmínky k tomu, aby mohl v showroomu svou vizi klientovi co nejlépe prezentovat.Tetris pro minimalisty


„Bůh je v detailu,“ prohlásil kdysi Ludwig Mies van der Rohe a tyto kuchyně skutečně božské jsou. Například výška i hloubka jejich desek je vždy přizpůsobena tomu, kdo u nich bude vařit (anebo popíjet víno nad časopisem, z čiré radosti z komfortu). Jednotlivé prvky jsou zase uspořádány citlivě tak, aby byly vždy dostupné a člověk se mezi nimi intuitivně orientoval.


Esem v rukávu této značky jsou chytře navržené minimalistické moduly, které lze libovolně kombinovat. Tak trochu jako byste hráli tetris. Vyrábějí se z kvalitních materiálů, které jsou také jejich největší estetickou předností. Designéři jejich formu zredukovali na to nejnutnější a zbavili ji zbytečně obtěžkávajících příkras, jež mají u jiných značek často beztak za cíl pouze odvést pozornost od nedostatků.Tři sestry


V kuchyních bulthaup se zrcadlí německý smysl pro funkčnost a organizovanost. Kdo by ale čekal strohost designu, byl by překvapen. Všechny tři základní řady, z nichž může architekt vybírat, propůjčují místnosti vřelost a majiteli chuť trávit čas doma. Pojmenovány jsou rafinovaně – b1, b2 a b3.


B1 sází na čistotu designu. Tato řada postrádá úchytky, což však není výtka, neboť v jednoduchosti je přece krása. A právě díky ní si může b1 dovolit také širší cenovou dostupnost.


B2 přistupuje ke kuchyni jako k dílně. Ví, že se od ní bude očekávat víc než od b1, ale i ona si potrpí na čistotu. Ve dvou kabinetech, z nichž se skládá, proto najdete ledničku, myčku i troubu.


B3 je ze všech tří nejsofistikovanější – jako by na předchozí dvě produktové řady pyšně dohlížela. Vyniká multifunkční stěnou, na níž lze zmíněné moduly dle libosti přeskupovat, a dává vzniknout fantasticky vyhlížející kuchyni, která jako by levitovala.
Vedle toho má značka ve svém sortimentu samozřejmě i prémiové vodovodní baterie a další kuchyňské doplňky.Mezinárodní ocenění


Za návštěvu stojí oba showroomy bulthaup. Pražský se nachází v Rohan Bussines Centru a letos v červnu se dočkal povedeného makeoveru. Ten bratislavský, ležící v budově Zuckermandel na Dvořákově nábřeží, získal loni (tedy pouhý rok po otevření) prestižní mezinárodní ocenění International Property Award za nejlepší interiér retailu v Evropě. V obou tým profesionálů z oblasti projektování a zbožíznalství architektům značně usnadňuje tvorbu krásné kuchyně pro ty nejnáročnější klienty.


Jak říká Lukáš Školoud, general manažer ELITE BATH+KITCHEN pro Česko a Slovensko: „Krása je velmi subjektivní, každý si pod ní představuje něco jiného. Všichni se jí ale obklopujeme ze stejného důvodu. Abychom se cítili dobře.“Kontakt:
ELITE BATH+KITCHEN
www.elitebathkitchen.cz/kuchyne


FacebookSdílet
Líbil se vám článek? Nemusíte dávat like, dejte nám
o tom vědět kliknutím na ikonku srdce.Podobné články< zpět na přehled článků


Co je novéhoChcete-li dostávat čerstvé informace a získat přístup k vybraným placeným článkům pro předplatitele,
můžete se zdarma zaregistrovat k odběru našeho newsletteru a z odběru se kdykoli odhlásit.


xČtenář     xFirma
Tento web používá cookies - více informací. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím.