EUR  |  Košík 0 ks
Beton

Nadčasový otisk industrialismu


Odstín Noble Concrete Grey našel pro svůj vzhled inspiraci právě v betonu, interiér obohatí nejen realistickým vzhledem, ale i osvědčenými vlastnostmi.
Kolektiv autorů, 7.9.2020
Foto archiv firmy
2400 vidělo         2 se líbí
Estetika továren a průmyslového prostředí často proniká i do interiérů. Jejich jednoduchost a účelnost představuje pro architekty výzvu, jak tyto velké a otevřené prostory oživit. Možnosti, jak jejich potenciál využít, jsou téměř nevyčerpatelné.


Prostor pro kreativitu vytvářejí již samotné materiály, které jsou pro industriální styl charakteristické – kámen, beton, kov a sklo. Ty mohou už samy o sobě – mají-li například výraznou strukturu či jsou-li obsaženy ve větších plochách – představovat dekorativní element. Existují i další způsoby, jak předejít nežádoucímu monochromatismu, například do prostoru důmyslně zakomponovat výrazné solitéry jako barevná křesla či jiné kusy nábytku, koberce nebo umělecká díla.


Interiér zpravidla ozvláštňují také přiznané technické prvky, jako jsou trubky, masivní radiátory či elektrické rozvody, nebo zdivo, které alespoň zčásti zůstává neomítnuté. Neopakovatelný nádech populární městské architektury s dotekem čisté přírodní krásy interiéru propůjčuje TREND, což je název nové kolekce tvrzeného kamene TechniStone®. Jeho surový a přitom sofistikovaný vzhled představuje skutečnou tvář urbanistického stylu. Čtyři nadčasové dekory inspirované betonem a jeho odstíny nezevšední ani po letech.Tvrzený kámen, který má duši


Tvrzený kámen je revoluční zejména díky spojení drceného křemene s pryskyřicí, která mu propůjčuje charakteristickou pevnost a odolnost vůči skvrnám, poškrábání i bakteriím. Další jeho předností je téměř nulová nasákavost. Díky těmto funkčním vlastnostem je ideální pro kuchyňské desky, hodí se do koupelen či jako obklad nebo dlažba do vytížených komerčních prostor. Velkoformátové desky TechniStone® se vyrábějí ve čtyřech různých povrchových úpravách. K zákaznicky nejoblíbenějším dlouhodobě patří povrch Polished s vysokým leskem a nadčasový Matt. V České republice je pouze jediná firma, která se zabývá výrobou tohoto materiálu. Společnost Technistone sídlí v Hradci Králové a patří k nejvýznamnějším výrobcům tvrzeného kamene na světě. Vysoce odolné desky tvoří z více než 90 procent přírodní suroviny v podobě nejrůznějších písků – jemných až hrubých frakcí křemene či žuly. Dále je to kvalitní pojivo a skleněné nebo zrcadlové granuláty pro efektní vzhled. K nejžádanějším materiálům dlouhodobě patří dekory inspirované krásou mramoru s výrazným žilkováním. Vlastní vývoj designu a povrchových úprav zaručuje originální vzhled výrobků, reflektuje zákaznické preference i aktuální designové trendy a čerpá inspiraci z přírody.Kontakt:
TECHNISTONE
www.technistone.com


FacebookSdílet
Líbil se vám článek? Nemusíte dávat like, dejte nám
o tom vědět kliknutím na ikonku srdce.Podobné články< zpět na přehled článků


Co je novéhoChcete-li dostávat čerstvé informace a získat přístup k vybraným placeným článkům pro předplatitele,
můžete se zdarma zaregistrovat k odběru našeho newsletteru a z odběru se kdykoli odhlásit.


xČtenář     xFirma
Tento web používá cookies - více informací. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím.