EUR  |  Košík 0 ks
Textil

Minimalistické rolety pro velkoformátová okna


Kristýna Brožová, 10.8.2020
Foto archiv firmy
764 vidělo         1 se líbí
Architekti a projektanti navrhují stínicí techniku nejen s ohledem na její funkčnost, ale také na její designové zpracování, což může být zejména u velkých prosklených ploch leckdy problematické. Velkoformátové rolety Zoomtech lze díky elegantnímu a nenápadnému provedení zakomponovat do každého interiéru, aniž by narušovaly jeho styl. „Minimalistického vzhledu jsme docílili zmenšením průměru trubky na minimum,“ prozrazuje Petr Kříž, obchodní ředitel firmy Bematech.


Jak vznikla myšlenka navrhovat a vyrábět rolety nadstandardních rozměrů?
Lidé dnes čím dál více chtějí žít v co nejtěsnějším kontaktu s přírodou, chtějí být propojeni s okolím a také vnést do svých domovů více přirozeného světla. Proto jsou aktuálně velmi oblíbená a poptávaná velkoformátová okna a celistvé prosklené plochy bez příček. V souvislosti s tím se zrodil nápad vyrábět pro tyto plochy rolety odpovídající velikosti.


Proč nezvolit více rolet menších formátů?
V případě, že architekt navrhne velké prosklené plochy a ty jsou pak opticky rozděleny několika stínicími prvky, celý jeho záměr je rázem zmařen. Velkoformátové rolety tak představují ideální způsob, jak minimalistické řešení dnešních moderních interiérů nenarušit.O jakých rozměrech je tedy řeč?
Maximální rozměry, ve kterých momentálně dokážeme rolety Zoomtech vyrobit, jsou pět krát tři metry – pro trubku o průměru pět centimetrů – a šest krát tři metry pro trubku o průměru sedm a půl centimetru.


Čím se rolety Zoomtech liší od ostatních velkoformátových rolet, které jsou na trhu běžně k dostání?
Liší se hlavně svou šířkou při použití navíjecí hřídele velmi malého průměru. Pro roletu o šířce pět metrů dnes musíte standardně použít navíjecí trubku s průměrem patnáct centimetrů a více. V zásadě jde o markýzové exteriérové systémy. Ale kdo by si chtěl nechat do obývacího pokoje naistalovat markýzu, že… (smích) Použitím trubky takto malého průměru vracíme roletám jejich původní největší výhodu, a sice možnost umístit je do velmi malého prostoru, ale nenarušit tím design místnosti.


Jak jste při zachování stejné šířky rolet dokázali patnácticentimetrový průměr trubky zmenšit o dvě třetiny? Nedochází pak k jejímu prohýbání?
Docílili jsme toho díky patentované technologii s obchodním názvem Zoomtech. Principiálně jde o to, že v navíjecí hřídeli je na speciálním mechanismu předepnutý kovový nosník, který zamezuje přirozenému průhybu trubky, a tím nedochází k takzvanému V-efektu. Látka se nedeformuje, jako je tomu v případě použití standardní technologie, a je zcela rovná v celé své ploše. Jde o naprosto unikátní řešení, které dnes na celém světě umí pouze Bematech.


Odráží se použitá technologie i na ceně produktu?
Ano, použitá technologie je unikátní a unikátní byl i vývoj. Nemalé prostředky stojí i vlastní patent. V současné době je tedy cena vyšší. Avšak ve srovnání například s dřevěnými žaluziemi nebo závěsy je cena adekvátní.


Jaké další výhody – vedle stínění – použití rolet přináší?
Rolety vytvářejí takzvanou komfortní zdravou zónu. Omezují tedy nejen průnik světla a tepla, čímž během léta snižují tepelné zisky a během zimy tepelné ztráty, ale také se podílejí na tlumení hluku. Samozřejmě plní i dekorativní funkci a svým designem navozují příjemnou atmosféru. Hodí se tedy jak do domácností, tak například do kanceláří.V jakých barvách jsou k dostání?
Mechanismy rolet jsou standardně dodávány v bílé, šedé a černé barvě. Za příplatek je lze lakovat do všech barev RAL, případně konzoly opatřit designovými krytkami v různých odstínech dřeva či ve speciálních odstínech imitujících barvy kovů. Tyto krytky nabízíme pod ucelenou řadou s názvem Infinity.


Lze vybírat i z více typů tkanin?
Pro látkové rolety používáme naši kolekci Master, kde najdete více než 666 látek. Pro rolety Zoomtech je výběr zatím omezen.


Je možné ovládat rolety i manuálně, nebo je u takovýchto rozměrů zapotřebí motoru?
Motorické ovládání je jednou z možností, avšak rolety lze pohodlně ovládat i ručně pomocí klasického řetízku. Motor nabízí výhodu dálkového ovládání prostřednictvím chytrého telefonu.


Je montáž rolet Zoomtech náročná?
I když se montáž může zdát jednoduchá, doporučujeme k tomu využít služeb našich partnerů po celé České republice i na Slovensku, kterým rolety dodáváme a kteří koncovým zákazníkům zajišťují veškerý servis právě včetně montáže.Kontakt:
BEMATECH
www.zoomtech.eu


FacebookSdílet
Líbil se vám článek? Nemusíte dávat like, dejte nám
o tom vědět kliknutím na ikonku srdce.Podobné články< zpět na přehled článků


Co je novéhoChcete-li dostávat čerstvé informace a získat přístup k vybraným placeným článkům pro předplatitele,
můžete se zdarma zaregistrovat k odběru našeho newsletteru a z odběru se kdykoli odhlásit.


xČtenář     xFirma
Tento web používá cookies - více informací. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím.