EUR  |  Košík 0 ks
Textil

Kupole Charlevoix


Mirka Baklíková, 23.12.2019
Maxime Valsan
813 vidělo         3 se líbí
Kupole Charlevoix představují nový koncept celoročního ekologického ubytování v Petite-Rivière-St-François, nedaleko masivu Charlevoix, poblíž kanadského Quebecu. Tři kupole, které úspěšně splývají s krajinou, představují první fázi rozsáhlejšího turistického projektu.

Přístup k nim vede po lesní cestě ze společného parkoviště. Kupole jsou posazeny na dřevěnou terasu, která poskytuje výhled na okolní přírodu. Jižně orientovaným okenním otvorem vniká do kupolí denní světlo a otevírá se zde pohled do údolí na řeku Svatého Vavřince (St. Lawrence). Stejnoměrnou teplotu uvnitř kupolí zajišťuje podlahové vytápění v betonové podlaze. Kupole jsou potaženy šedou textilií, která spolu s krbem vytváří v interiéru útulnou atmosféru. Servisní zázemí je zasazeno do černého čtvercového objektu uprostřed půdorysu. V něm se ukrývá kuchyně, lůžko a koupelna. Druhé lůžko je umístěno nad zázemím a přístup k němu zajišťuje lodní schodiště.

Otázky pro Bourgeois/Lechasseur architectes


Pro jednotlivé rekreační objekty jste navrhli geodetickou kupoli potaženou tkaninou. Čím byla tato volba přínosná?


Navrhli jsme sice interiér kupolí a zasadili je do přírodního prostředí, ale ve skutečnosti se jedná o prefabrikovanou konstrukci F. Domes. Její jednoduchost usnadnila proces výstavby přímo na místě, kde by běžná stavba pravdCelé znění článku je k dispozici pouze předplatitelům časopisu INTRO a odběratelům našeho newsletteru. Pokud mezi ně patříte, prosím, přihlaste se.


Přihlásit seNewsletter
FacebookSdílet
Líbil se vám článek? Nemusíte dávat like, dejte nám
o tom vědět kliknutím na ikonku srdce.Podobné články< zpět na přehled článků


Co je novéhoChcete-li dostávat čerstvé informace a získat přístup k vybraným placeným článkům pro předplatitele,
můžete se zdarma zaregistrovat k odběru našeho newsletteru a z odběru se kdykoli odhlásit.


xČtenář     xFirma
Tento web používá cookies - více informací. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím.