EUR  |  Košík 0 ks
Zprávy

INTRO 09 - HLÍNA - nové číslo již brzy u vás!


Jednou ze staveb, kterou v devátém vydání časopisu INTRO najdete, je třípodlažní dům Martina Raucha. (Foto Beat Bühler)
Kristýna Brožová, 19.6.2019
1016 vidělo         3 se líbí
Patříte mezi věrné odběratele našeho časopisu, kteří již netrpělivě vyhlížejí další vydání? Pak pro vás máme dobrou zprávu! Deváté číslo zaměřené na jeden z nejstarších a nejtradičnějších materiálů, kterým je hlína, dorazí začátkem července do vašich schránek.


I tentokrát vám INTRO nabídne kvalitní obsah, jehož nepostradatelnou součástí je množství fotografií a detailních nákresů jednotlivých realizací. Těšit se můžete na rozhovor s architektem Petrem Suske, v němž promluví o slaměných domech, biofilii, svíticí posilovně a lapačích větru.V rozhovoru s architektem Petrem Suske se dozvíte o slaměných domech, biofilii, svíticí posilovně a lapačích větru. (Foto Ester Havlová)


Dále vás seznámíme s projektem zvukového zrcadla, které z mořského bláta, hnoje a kompostu vyrostlo v Nizozemsku a po pěti týdnech ho jeho autor opět „vrátil“ krajině. O hlíně jako stavebním materiálu a její udržitelnosti pohovoří rakouský architekt Martin Rauch, za kulturním a uměleckým centrem s keramickou fasádou, jež bylo inspirováno okvětními lístky jasmínu, se vydáte do vzdálené Číny. O křehkosti skla a keramiky a o rozdílnosti těchto materiálů si přečtete v rozhovoru s Maximem Velčovským. „Práce s hlínou je dosti magická záležitost, protože v podstatě fyzicky utrhnete kus země a proměníte ji v něco ušlechtilého,“ říká.O křehkosti skla a keramiky a o rozdílnosti těchto materiálů si přečtete v rozhovoru s Maximem Velčovským.


Rovněž jsme vyzpovídali umělkyni Ninu Fránkovou, která s hlínou a keramikou pracuje velmi netradičně. Prozradila, že její sochy v sobě nesou tajemství, jež zůstává očím pozorovatele skryto. „Představuji si, že hlína je kůže, kterou potírám a balzamuji,“ svěřuje se absolventka umprum v Praze a dodává, že tvorba pro ni představuje meditativní činnost. Na stranách 102 až 105 vám představíme portugalský fenomén zvaný azulejos. Zajímá vás, o co jde? Již brzy se vše dozvíte.Zvukové zrcadlo vyrostlo během pěti týdnů v Nizozemsku. (Foto Elmo Vermijs)
FacebookSdílet
Líbil se vám článek? Nemusíte dávat like, dejte nám
o tom vědět kliknutím na ikonku srdce.
Facebook


Podobné články< zpět na přehled článků


Tento web používá cookies - více informací. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím.