EUR  |  Košík 0 ks
Textil

Interiérové rolety na 670 způsobů


Kristýna Brožová, 11.12.2020
Foto archiv firmy
116 vidělo         0 se líbí
Transparentní, zatemňující, screenové, přírodní… Sortiment látek určených k výrobě interiérových rolet se neustále rozšiřuje a reaguje tak na měnící se požadavky uživatelů i architektů. Společnost Bematech aktuálně nabízí kolekci 670 typů látek a vyrobit dokáže i specifický produkt na míru.


Pokud jste se z široké nabídky stínicí techniky rozhodli právě pro interiérové rolety, pak můžete vybírat z nepřeberného množství produktů různých vlastností. Důležité je tedy vědět, k jakému účelu budou rolety sloužit a podle toho zvolit nejvhodnější typ tkaniny i barvu. Vedle toho, že vnitřní rolety představují výrazný estetický prvek, některé také napomáhají regulovat prostup světelného záření, tepla či hluku. Nejvyšší účinnosti lze dosáhnout kombinací interiérových rolet s venkovním stínicím systémem.


Pestrá paleta barev


Kolekce látek Bematech pro výrobu interiérových rolet obsahuje více než 670 typů látek v nejrůznějších barevných provedeních. Pro snazší orientaci jsou rozděleny do několika kategorií: Transparent, Screen, Uni, Block, Natural a Fushion.


Jak již název napovídá, nejvyšší propustností světla disponují rolety z kategorie Transparent, které v podstatě nahrazují záclony a působí lehkým a vzdušným dojmem. Screenové látky mají různou světelnou propustnost, závislou na faktoru otevřenosti, takže lze zvolit přesně takovou, jež uspokojí vaše potřeby. Screeny navíc vynikají snadnou údržbou, vyšší odolností a delší životností. Jádro kolekce Uni tvoří tkaniny nadčasových barev, jež jsou pravidelně doplňovány o modernější odstíny. Tyto látky jsou neprůhledné, takže zajistí dostatečné soukromí, ale zároveň do interiéru propouštějí světlo. Oproti tomu zcela zatemňující rolety Block uvítáte na místech, jako jsou přednáškové sály, zasedací místnosti, nemocnice nebo ložnice. Díky zipovému systému, kdy je látka vedena v bočních vodicích profilech pomocí zipu, lze dosáhnout téměř stoprocentního zatemnění a rovněž je díky tomu omezen i prostup tepla a hluku. Veškeré montážní prvky navíc zůstanou skryty, takže výsledkem je čisté a elegantní řešení. Kategorie s názvem Natural zahrnuje látky napodobující tkaniny z přírodních materiálů, které jsou v současnosti čím dál populárnější.Twintex – hra světla a stínu


Designově zajímavé řešení představují rolety Twintex, které spojují výhody rolety a žaluzie. Jde o dvojitou látku, na níž se střídají stínicí pruhy (s vyšší hustotou tkaní) s transparentními. Díky tomu lze regulovat množství procházejícího světla a instalovat je lze i na velké prosklené plochy. Navíc lze tyto rolety doplnit o luxusní bočnice z řady Infinity Collection, jež jsou na výběr v několika povrchových úpravách (černá, bílá, dřevo, imitace kovu a další).


Prostor pro vaši kreativitu


Další možností, kterou firma Bematech nabízí, je potisk některé z bílých látek libovolnou barvou, vzorem nebo fotografií. Technologie latexového tisku třetí generace nabízí vysoké rozlišení, skvělou ostrost a dlouhou životnost barev. Tisk je možný až do šíře 3,2 metru a výsledný produkt je odolný vůči vodě i otěru, zároveň je však ekologický a zdravotně nezávadný. V katalogu Fushion, který byl připraven ve spolupráci s designéry, najdete celkem šest propracovaných struktur v sedmi variantách barevného provedení, kterými se můžete inspirovat.Střešní a stropní okna


Vedle toho, že interiérové rolety Bematech lze instalovat i na velkoformátová okna, je možné použít je i na střešní či stropní prosklené plochy a světlíky. Díky různé technologii dopínání látky je montáž možná v jakémkoli sklonu (od 0 do 180 stupňů). Zastínit tak lze i méně přístupná místa, verandy, zimní zahrady a podobně. Většinu rolet je možné ovládat manuálně i motoricky.


BEMATECH
[www.bematech.cz(http://www.bematech.cz)


FacebookSdílet
Líbil se vám článek? Nemusíte dávat like, dejte nám
o tom vědět kliknutím na ikonku srdce.Podobné články< zpět na přehled článků


Co je novéhoChcete-li dostávat čerstvé informace a získat přístup k vybraným placeným článkům pro předplatitele,
můžete se zdarma zaregistrovat k odběru našeho newsletteru a z odběru se kdykoli odhlásit.


xČtenář     xFirma
Tento web používá cookies - více informací. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím.