EUR  |  Košík 0 ks
Dřevo

Dveře bez bakterií a virů


SAPELI, 11.2.2021
Foto archiv firmy
133 vidělo         0 se líbí
Veřejné budovy jsou jedním z míst, kde dochází k největšímu šíření bakterií a virů. Potřeba dostatečně chránit své zdraví přivedla firmu SAPELI k myšlence, využít k výrobě dveří přirozených antibakteriálních vlastností některých materiálů – například vysokotlakého laminátu. Do nabídky zařadila také kliku COBRA z antimikrobiální mědi.


Vysokotlaký laminát od společností Egger a Polyrey je certifikovaný, zdravotně nezávadný materiál, který je navíc vysoce odolný vůči vlhkosti a poškození. Zároveň odolává teplu i chemii obsažené v čisticích prostředcích. Speciální výrobní technologie společně s přirozenými vlastnostmi laminátu zabraňují růstu plísní a během 24 hodin dokážou zničit až 99,9 procenta všech bakterií, které ulpí na jejich povrchu. Obrovskou výhodou je, že tato antibakteriální vlastnost je trvalá a nevyžaduje žádné speciální zacházení. Vedení společnosti SAPELI proto věří, že antibakteriální laminátové dveře najdou využití nejen v nemocnicích, domovech pro seniory nebo školách, ale i na všech vysoce frekventovaných veřejných místech, jako jsou fitness studia, restaurace, hotely či obchodní domy.Měď nad zlato


Nejrizikovější částí dveří z hlediska přenosu bakterií a virů je samozřejmě klika. Proto společnost SAPELI zařadila do své nabídky kliku COBRA z antimikrobiální mědi, která riziko jejich přenosu snižuje o více než 40 procent. Tam, kde není možné využít posuvné dveře, jež se otevírají bezdotykově, se tato varianta zdá jako druhá nej­efektivnější. Sami architekti nebo investoři tak mohou své projekty dotáhnout i do nejmenšího detailu, který významně zvýší výslednou kvalitu celé realizace. „Zákazníci se na možnost pořízení antibakteriálních povrchů v poslední době velmi zaměřili,“ říká Marek Sedlák, obchodní ředitel SAPELI, a dodává, že zájem o ně je obrovský. Produkty navíc začaly pronikat i do soukromého sektoru a lidé si je čím dál častěji pořizují i do svých domácností.


SAPELI
www.sapeli-unlimited.com


FacebookSdílet
Líbil se vám článek? Nemusíte dávat like, dejte nám
o tom vědět kliknutím na ikonku srdce.Podobné články< zpět na přehled článků


Co je novéhoChcete-li dostávat čerstvé informace a získat přístup k vybraným placeným článkům pro předplatitele,
můžete se zdarma zaregistrovat k odběru našeho newsletteru a z odběru se kdykoli odhlásit.


xČtenář     xFirma
Tento web používá cookies - více informací. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím.