EUR  |  Košík 0 ks
Zprávy

Dům s atriem v Polance


Kristýna Brožová, 13.5.2021
Foto Martin Vymetálek, Ondřej Durczak
584 vidělo         1 se líbí
Rodinný dům si autoři z ostravského studia bydloarchitekti navrhli jako bydlení pro sebe a své děti. Jeho výstavba na místě původního cihlového stavení po předcích ve východomoravské Polance nad Odrou trvala tři roky. Čistý a skromný objekt jednoduchého tvaru poskytuje uživatelům přímý kontakt se zahradou a díky atriu i dostatek soukromí.


Atrium s kruhovým průhledem na nebe navazuje na vstupní nádvoří přístupné z ulice a mimo jiné slouží jako kryté stání pro osobní automobil. Odtud se přes centrální prostor s kuchyní, koupelnami a obývacím pokojem s jídelnou vstupuje na terasu a zahradu. Součástí domu jsou dvě postranní křídla: v jedom je ukryta ložnice otevřená do atria se saunou, ve druhém se nacházejí dětské pokoje a kůlna.Foto Martin VymetálekFoto Ondřej DurczakFoto Ondřej Durczak


Terasa je zastřešena betonovým stropem, který chrání jižní prosklenou stěnu před přehříváním. Dům charakterizuje bílá fasáda a přiznané materiály. Podlaha je z hlazeného betonu, plné cihly jsou v interiéru doplněny nábytkem a obklady z překližky.


Autorům projektu a zároveň uživatelům domu prý pohledy zvenčí nevadí, naopak si díky prosklené stěně užívají výhledu do krajiny, na rozkvetlou květinovou louku a sílící ovocné stromy v sadu.Foto Ondřej DurczakFoto Ondřej DurczakFoto Ondřej DurczakFoto Ondřej DurczakFoto Martin Vymetálek


Rodinný dům Polanka nad Odrou


Místo: Ostrava – Polanka nad Odrou, Česká republika
Autoři: bydloarchitekti / Pavla Vymetálková, Martin Vymetálek
Plocha pozemku: 1 125 m2
Zastavěná plocha: 218 m2
Obestavěný prostor: 815 m3
Plocha bytu: 95 m2
Náklady: 3 mil. Kč při stavbě svépomocí
Realizace: 2017–2020
Foto: Martin Vymetálek, Ondřej Durczak


www.bydloarchitekti.czSituacePůdorys 1. NPPohledy a řezS využitím podkladů poskytnutých autory stavby a držiteli autorských práv připravila Kristýna Brožová.


FacebookSdílet
Líbil se vám článek? Nemusíte dávat like, dejte nám
o tom vědět kliknutím na ikonku srdce.Podobné články< zpět na přehled článků


Co je novéhoChcete-li dostávat čerstvé informace a získat přístup k vybraným placeným článkům pro předplatitele,
můžete se zdarma zaregistrovat k odběru našeho newsletteru a z odběru se kdykoli odhlásit.


xČtenář     xFirma
Tento web používá cookies - více informací. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím.