EUR  |  Košík 0 ks
Zprávy

Diskuze na střeše: zelené ostrovy uprostřed města


Tereza Šváchová, 14.8.2019
archiv České komory architektů
241 vidělo         2 se líbí
Zeleň ve městech, sucho, (ne)zadržování vody a její odvádění ze střech přímo do kanalizačních systémů jsou v dnešní společnosti témata více než aktuální. Těmi, kdo mohou erudovaně přispět do diskuze, jsou bezpochyby i architekti. A právě ti se první srpnovou středu sešli v centru Prahy, aby sdíleli své postřehy a názory na danou problematiku. Role moderátora se zhostil architekt Jan Kasl, předseda České komory architektů. Akce se konala na střeše bohatě osázené květináči s keři a malými stromky. Za deště.


Střechu pražského paláce Lucerna znovuobjevil a veřejnosti otevřel kavárník a kulturní aktivista Ondřej Kobza. Ten jako příkladný hostitel celou akci zahájil v ležérním duchu a ihned pálil ostrými náboji, načal totiž problematiku komplikovaného vztahu památkářů k zeleným střechám v centru měst. Ač prý většina pozvaných památkářů svou účast nepotvrdila, ukázala se tato záležitost jako jedna ze zásadních linek vinoucích se celou diskuzí.Střechu pražského paláce Lucerna znovuobjevil a veřejnosti otevřel kavárník a kulturní aktivista Ondřej Kobza.


Zeleň ve městě nepředstavují pouze střechy pokryté hustou vrstvou rozchodníků. Obsáhlým přehledem možností, jak rostliny v zástavbě využít, otevřel dané téma zahradní a krajinářský architekt Zdenek Sendler. Na obdivuhodném množství příkladů svých vlastních zdařilých realizacích dokázal společně s přítomným architektem Josefem Pleskotem demonstrovat kreaCelé znění článku je k dispozici pouze předplatitelům časopisu INTRO a odběratelům našeho newsletteru. Pokud mezi ně patříte, prosím, přihlaste se.


Přihlásit seNewsletter
FacebookSdílet
Líbil se vám článek? Nemusíte dávat like, dejte nám
o tom vědět kliknutím na ikonku srdce.Podobné články< zpět na přehled článků


Co je novéhoChcete-li dostávat čerstvé informace a získat přístup k vybraným placeným článkům pro předplatitele,
můžete se zdarma zaregistrovat k odběru našeho newsletteru a z odběru se kdykoli odhlásit.


xČtenář     xFirma
Tento web používá cookies - více informací. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím.