EUR  |  Košík 0 ks
Zprávy

Chytré, elegantní a úsporné osvětlení


Firma Osmont, 15.2.2021
Foto archiv firmy
26 vidělo         0 se líbí
Produkty českého výrobce svítidel OSMONT jsou důkazem toho, že i osvětlení v administrativních budovách se dá vyřešit elegatně a s ohledem na energetickou úspornost. Z široké nabídky lze vybrat přesně taková svítidla, která vyhoví nárokům daného prostoru a uživatelům vytvoří ideální podmínky pro jejich práci.


Jádro sortimentu společnosti OSMONT, založené v roce 1991, tvoří svítidla z ručně vyráběného matovaného skla, ale i plastová z polyethylenu či PMMA. Ze světelných zdrojů lze volit mezi žárovkovými a LED zdroji. Vývojem a výrobou LED systémů se firma zabývá již od roku 2009. Hlavními přednostmi těchto zdrojů jsou vysoký světelný výkon a nízká spotřeba, která je u současných budov maximálně žádoucí. Navíc je lze vybavit elektronickým předřadníkem DALI, jenž umožňuje regulovat světlo podle preferencí uživatele.


Oceněno porotou veletrhu FOR ARCH 2020


Svítidla OSMONT se díky široké nabídce tvarů, způsobů uchycení a různým možnostem elektronické výbavy hodí téměř do jakýchkoli prostor. Vhodné jsou zejména do administrativních budov, tedy do kanceláří, zasedacích místností, recepcí, ale i do chodeb nebo kuchyněk. OSMONT však nabízí také svítidla průmyslová – do garáží, výrobních hal i exteriérů.


Mezi svítidly najdeme varianty závěsné, přisazené nebo polovestavné. Závěsný systém LE, jehož konstrukce umožňuje vést elektřinu přes tři závěsná lanka a tím eliminovat nevzhledný přívodní kabel, je k dispozici u mnoha nabízených modelů a hodí se především do reprezentativnějších prostor.


Elegantním designovým doplňkem je svítidlo ERIS LE, jež bylo na veletrhu FOR ARCH 2020 oceněno odbornou porotou – nejen pro svůj design, systém zavěšení, ale i světelné vlastnosti. Modely ERIS a DELIA je také možné vybavit černým dekorativním pruhem, který je jednak zajímavým designovým prvkem a jednak zdrojem nepřímého osvětlení.Smart technologie


Vedle zmiňovaného elektronického předřadníku DALI nabízí výrobce k ovládání svítidel nebo jejich sestav také Bluetooth modul TRIDONIC basicDIM Wireless, v kombinaci s DALI LED předřadníkem. Svítidlo lze poté ovládat i tam, kde elektroinstalace není pro klasické analogové nebo digitální stmívání dostačující. Zařízení umožňuje regulovat intenzitu osvětlení či přepínat mezi světelnými scénami, jež jsou buď přednastaveny, nebo definovány uživatelem. Ovládání je možné prostřednictvím chytrého telefonu či tabletu s operačními systémy iOS a Android nebo pomocí speciálního dálkového ovladače basicDIM Wireless.
Nejoblíbenějšími svítidly kombinujícími tyto technologie jsou například modely DELIA, TILIA a SAGITA, které i díky možnosti vestavby do podhledů skvěle prosvětlí prostor, aniž by narušily jeho architektonickou koncepci. Díky čistému a elegantnímu provedení zapadnou i do interiéru, jenž je součástí historické budovy.


Nově lze svítidla vybavit systémem Tunable White, který umožňuje přizpůsobit barvu světla aktuální denní době či vlastním preferencím (teplý či studený odstín) a tím může opět přispět ke zlepšení pracovních podmínek. Tento systém je prozatím nabízen pro svítidla ELSA 6 a DELIA 3.Automatické spínání a nouzové osvětlení


Produkty OSMONT lze opatřit také vysokofrekvenčním pohybovým senzorem, který lze zkombinovat i s další výbavou. Aktuálně nejvyužívanější je takzvaná Corridor funkce, jež představuje spojení elektronického předřadníku DALI společně s pohybovým HF senzorem. Tato varianta je velmi vhodná například pro osvětlení chodeb. Ve chvílích, kdy se v těchto prostorách nikdo nevyskytuje, svítí světla pouze na deset procent. Jakmile senzor zaznamená pohyb, zvýší se výkon osvětlení na sto procent a po určité době se osvětlení opět samo ztlumí. Tento systém tak přispívá k energetické úspoře především v nočních hodinách, kdy se v budově vyskytuje méně osob než přes den.


Pro zvýšení bezpečnosti v případě výpadku elektrického proudu lze svítidla vybavit nouzovou jednotkou – u LED varianty jde o záložní baterii, jež zajistí až tříhodinový provoz.


Na veškerý sortiment společnosti OSMONT je poskytována pětiletá záruka.OSMONT
www.osmont.cz


FacebookSdílet
Líbil se vám článek? Nemusíte dávat like, dejte nám
o tom vědět kliknutím na ikonku srdce.Podobné články< zpět na přehled článků


Co je novéhoChcete-li dostávat čerstvé informace a získat přístup k vybraným placeným článkům pro předplatitele,
můžete se zdarma zaregistrovat k odběru našeho newsletteru a z odběru se kdykoli odhlásit.


xČtenář     xFirma
Tento web používá cookies - více informací. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím.