EUR  |  Košík 0 ks
Beton

Akumulační kamna v betonovém kabátě


Alena Křečková, 31.7.2020
Foto archiv firmy
633 vidělo         5 se líbí
Jste zvyklí, že akumulační kamna jsou postavena z kachlí a mají rustikální vzhled? To už dávno neplatí. Moderní materiály nastolily v oboru kamnářství revoluci a umožnily tak vytvářet zcela nové počiny, které se umějí přizpůsobit i moderním interiérům.


Jedním z materiálů, které se chovají velice podobně jako keramika, je žárobeton. Ten má vzhled standardního odlévaného betonu a přitom si s vedením tepla poradí stejně jako šamot nebo kachel na kachlových kamnech.


Beton si jako svůj hlavní materiál při výrobě kamen zvolila firma Nordpeis, která je celosvětově známá právě výrobou akumulačních kamen. Kamna jsou vyrobena z těžkých betonových bloků. Řemeslník nemusí na stavbě nic lepit ani řezat, zkrátka jen sestaví jakousi „skládačku“ a za jeden den stojí funkční akumulační kamna v obýváku.Pokud se uživatel přiklání k jiné povrchové úpravě, než je vzhled surového šedého betonu, je možné si jej jemně „natónovat“ například do oblíbeného antracitového odstínu se zachováním betonové struktury povrchu.Kontakt:
BANADOR
www.banador.cz


FacebookSdílet
Líbil se vám článek? Nemusíte dávat like, dejte nám
o tom vědět kliknutím na ikonku srdce.Podobné články< zpět na přehled článků


Co je novéhoChcete-li dostávat čerstvé informace a získat přístup k vybraným placeným článkům pro předplatitele,
můžete se zdarma zaregistrovat k odběru našeho newsletteru a z odběru se kdykoli odhlásit.


xČtenář     xFirma
Tento web používá cookies - více informací. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím.